Strona główna   www.lipnicamurowana.pl  
 

Ponad 470 tysięcy złotych z Województwa na chodnik w Lipnicy Dolnej

 

26 marca Sejmik Województwa Małopolskiego podjął Uchwałę poprzez którą powierzył Gminie realizację zadania p.n. „ Budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową w Lipnicy Dolnej przy drodze wojewódzkiej nr 966 Wieliczka – Tymowa ( strona prawa ) odc. 240 km (0+030-0+661,33)”. Województwo przeznaczy także na to zadanie środki finansowe w wysokości 470 597,74 zł.

Ta Uchwała finalizuje nasze starania o kontynuację budowy chodnika, które rozpoczęte zostały 8 grudnia 2011 roku złożeniem wniosku o ujęcie tego zadania na 2012 rok, w ramach inicjatyw samorządowych. Inwestycja ta na pewno poprawi bezpieczeństwo pieszych na ruchliwym i niebezpiecznym odcinku, a także wpłynie na komfort jazdy kierowców poruszających się drogą wojewódzką na około 700 metrach. Zrealizowanie zadania pozwoli na dokończenie i pełne skomunikowanie ciągiem pieszym odcinka drogi od centrum Lipnicy Murowanej aż do granicy Gminy w Lipnicy Dolnej pod tzw. Herodami – mówi Wójt Gminy Tomasz Gromala.

Przypomnijmy, że wyłoniony został już wykonawca, firma BUD-DRÓG, na szereg prac w Rajbrocie, gdzie w trakcie realizacji tzw. "Schetynówki" powstanie także ok 400 metrów chodników przy drodze powiatowej (pisaliśmy o tym tutaj). Łącznie na terenie Gminy w tym roku powstanie co najmniej ponad 1 kilometr nowych chodników.

Wkrótce nastąpi podpisanie porozumienia z Zarządem Województwa umożliwiające wdrożenie procedury przetargowej i realizację zakresu robót.


  
Kliknij aby powiększyć pisma