Strona główna   www.lipnicamurowana.pl  
 

Gminny konkurs
„Wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego”

 

20 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół w Rajbrocie odbył się V gminny konkurs „Wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego” dla klas I – III edukacji wczesnoszkolnej.

W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej i Rajbrotu. Na etapie gminnym rywalizowało 6 osób. Zawodnicy odpowiadali na pytania i wykonywali zadania. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Ich prace oceniała komisja sędziowska w skład której weszli: przedstawiciel policji z Komendy w Nowym Wiśniczu st. asp. Tomasz Dymura, wicedyrektor szkoły w Rajbrocie Danuta Przybyłko, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z Lipnicy Murowanej Jolanta Gos.

Poziom przygotowania uczestników był wysoki.
I miejsce zdobyła Małgorzata Mulka uczennica kl. II z PSP w Rajbrocie.
II miejsce zdobył Michał Ćwik uczeń kl. III z PSP w Lipnicy Murowanej
III miejsce zdobyła Karolina Kanownik uczennica kl III z PSP w Rajbrocie

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kamizelki, opaski odblaskowe oraz woreczki na pantofle z odblaskami. Przedmioty te będą im służyły w drodze do szkoły szczególnie w okresie jesienno – zimowym, jak i przez cały rok.

W drugiej części spotkania „mali aktorzy” z klasy Ib pod czujnym okiem wychowawcy pani Lucyny Paruch. Przypomnieli zasady poruszania się po drogach w przedstawieniu zatytułowanym „Bądź bezpieczny z niedźwiedziem Mesio”, a na zakończenie zaprezentowano film pt. „Jak bezpiecznie przechodzić przez drogę”.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy wielu podobnych osiągnięć.

Dzień 20 kwietnia w Zespole Szkół w Rajbrocie przebiegł pod hasłem „BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE”
Tekst i foto: ZS Rajbrot


Galeria Zdjęć