Strona główna   www.lipnicamurowana.pl  
 

Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej siatkarską potęgą w powiecie!

 

Duma Publicznego Gimnazjum w Lipnicy Murowanej, tak od 10 lutego mówi się o grupie chłopców, którzy wywalczyli I miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Siatkowej w Bochni.

Jakub Więcław, Artur Burdak, Eugeniusz Cygan, Mateusz Krzak, Damian Strugała, Daniel Żołna, Grzegorz Sowa, Krzysztof Przybyłko to bohaterowie zawodów w Bochni. Po zwycięskim meczu z Żegociną obronili mistrzostwo powiatu z zeszłego roku. W tegorocznych rozgrywkach II miejsce zajęła Żegocina, a III Rzezawa. Lipniccy siatkarze 22.03.2012 będą reprezentować Powiat Bocheński w Rejonowych Zawodach w Piłce Siatkowej w Krzeszowicach. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko mocno trzymać kciuki!

Kolejnym wielkim sukcesem jest zdobycie przez chłopców Publicznej Szkoły Podstawowej w dniu 13 marca 2012 r. w Rzezawie II miejsca w w/w dyscyplinie. Drużyna w składzie: Bakalarz Jakub, Kamil Ćwik, Michał Gicala, Wiktor Wnęk, Jan Koper, Krystian Durbas, Daniel Strugała, Jakub Sajdak, Artur Nakielny i Szymon Kulas wywalczyła największy jak do tej pory sukces w historii naszej szkoły podstawowej w tej dyscyplinie sportu. W rozgrywkach na szczeblu powiatu ulegli tylko drużynie z Bogucic (15:13, 3:15, 15:14). Aby dojść do finału musieli stoczyć walkę w grupie B, w której grali z Nowym Wiśniczem (14:16, 15:3, 11:15), z Łapanowem (15:12, 9:15, 15:10) oraz z Bochnią nr 2 (15:7, 15:10). Życzymy dalszych sukcesów w pozostałych zawodach.
ZS Lipnica Murowana