Strona główna   www.lipnicamurowana.pl  
 

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Łapanowie

 

Automobilklub Krakowski przygotował na 10 i 11 marca Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W pierwszym dniu imprezy (w sobotę) został rozegrany II Memoriał Kuliga i Bublewicza dla amatorów.

Zawody odbyły się w myśl regulaminów KJS na trasach w pobliżu Łapanowa, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga. W Zespole Sędziów Sportowych zasiadł znany wszystkim zawodnik, Maciej Steinhof. Podczas sobotnich zawodów Mitsubishi Lancerem z numerem 00 jechał Jan „Naczelnik” Kościuszko, pilotowany przez Leszka Bronikowskiego. Na trasie imprezy nie mogło również zabraknąć zawodników spod znaku Bocheńskiej Grupy Rajdowej! Za sterami znanego sobie już doskonale Fiata 126P zasiadł Kamil Nowak pilotowany przez Bartosza Trojanowskiego. Nowym dla siebie samochodem - Peugeotem 206 XS wystartował Łukasz Mrożek pilotowany przez małżonkę Justynę. Zawody składały się z czterech odcinków specjalnych. Piękna pogoda pozwoliła kibicom delektować się pięknymi pejzażami :)
Łukasz Mrożek rywalizował z 32 zawodnikami w klasie pierwszej. Ostatecznie uplasował się na 10 pozycji.

"Szkoda że impreza tak szybko się skończyła, startować tak świetnie przygotowanym samochodem to wielka przyjemność i zarazem frajda. Samochód dysponował znacznie większą mocą niż seicento tak więc potrzebowaliśmy się w niego trochę wjeździć i tak z każdym pokonanym kilometrem mieliśmy wrażenie że poruszamy coraz szybciej. Z jednej strony mocno nas kusiło aby mocniej cisnąć z drugiej zaś przemawiał zdrowy rozsądek który nie pozwolił nam zapomnieć o tym że to pożyczony samochód. Wielkie podziękowania należą się zespołowi ŚLĘCZKA MOTORSPORT z Wieliczki który udostępnił nam rajdówkę, fajnie że mieliśmy okazję podróżować tak topowo przygotowanym samochodem"
foto http://www.zbury.type.pl/


GALERIA ZDJĘĆ