Strona główna   www.lipnicamurowana.pl 
 
Trojaczki w Rajbrocie

          Państwo Edyta i Janusz Trojanowie z Rajbrotu doczekali się potrójnego szczęścia. 15 marca na świat przyszły ich dzieci. Urodziły się w 35 tygodniu ciąży, są zdrowe i silne.

Pierwsza urodziła się Małgosia i ważyła 2,5 kg, potem Piotruś 2,1 kg, na końcu Grzesiu 2,3 kg.

Szczęśliwa mama podejrzewała od samego początku, że pod sercem nie nosi tylko jedno maleństwo. Po pierwszej wizycie u lekarza była pewna, że to tylko bliźniaki. Jednak los był dla nich hojniejszy. W 10 tygodniu ciąży dowiedziała się, że będzie miała trojaczki. Rodzina była zszokowana. Nigdy nie mieli takiego przypadku. Pani Edyta ciąże znosiła dobrze, poród odbył się w szpitalu w Krakowie i po kilku dniach byli już wszyscy w domu.

Pierwsze informacje jak się opiekować takimi maleństwami, rodzice zdobywali przez Internet, teraz kontaktują się z lekarzem i pielęgniarkami, które będą odwiedzać dzieci regularnie.

W opiece nad trójką maluchów dzielnie rodzicom pomagają dziadkowie. Babcia przejęła całkowicie opiekę nad starszą córeczką Państwa Trojanów. Półtoraroczna Jadzia również dba o swoje rodzeństwo, potrafi ich ukołysać i zadbać o to, aby żadne nie płakało.

Rodzice są bardzo szczęśliwi, zdają sobie sprawę, że teraz dzieci są jeszcze malutkie i wiele nie potrzebują, ale za jakiś czas ich potrzeby będą znacznie większe, jednak rodzina wierzy, że skoro Bóg obdarzył ich potrójnym szczęściem, to również pozwoli im wychować potomków na pełnowartościowych ludzi.

          W odwiedziny do maluchów udał się Wójt Gminy Lipnica Murowana Jerzy Piś i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Kurek. Gratulowali rodzicom, a dzieci obdarowali specjalnymi prezentami.

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chcesz skomentować? Zapraszamy na Forum Dyskusyjne - www.forum.lipnicamurowana.pl